Val Müstair

Lyžařská oblast Minschuns hraničí se Švýcarským národním parkem a leží v nedotčené panenské krajině s bohatou flórou a faunou. Přímo ze sjezdovky lze dokonce někdy pozorovat kozorožce a kamzíky. Z Minschuns se lze dostat nahoru až na 2 700 m n. m. K dispozici jsou tři vleky pro lyžaře i pro snowboard. Náš tip: sjezd do Tschierv a nebo sjezd přes Alp Champatsch do Lü a dál do Tschierv.

Mezi jednotlivými jízdami si mohou naši hosté odpočinout a plánovat další sjezdy na slunečné terase panoramatické restaurace „Alp da Munt“ a nebo v horské boudě „Bar Aunta“ v blízkosti vleku Vallatscha. Pro rodiny s dětmi je Minschuns obzvlášť zajímavý. Pod terasou restaurace je totiž dostatek místa, kde se mohou vaše děti nerušeně pohybovat a i sjezdovky jsou zde velmi přehledné. Švýcarská lyžařská škola zde nabízí pravidelná vyučování jízdy na lyžích i na snowboardu pro všechny věkové kategorie a úrovně.

Jak vidíte, nemusíte být žádní profesionální lyžaři, aby jste u nás mohli strávit krásnou dovolenou. Naopak šarm a kouzlo údolí Val Müstair jsou k dispozici všem návštěvníkům. Přejeme vám krásnou dovolenou. Další tipy a informace naleznete na MojeSvycarsko.com.