Engadin v zimě

Engadin Scuol Samnaun Val Müstair – ZIMA

Nejen speciality místní kuchyně, ale i tři různorodá zimní střediska lákají sportovce do regionu Engadin Scuol Samnaun Val Müstair. Především oblast Silvretta Arena Samnaun Ischgl, která se rozprostírá až za hranice Švýcarska, je velmi zajímavá. S 238 kilometry sjezdovek, více než 40 lanovkami a vleky, patří k největší lyžařské aréně východních Alp.

Jedinečná dvoupatrová kabinová lanovka, první tohoto druhu na světě, přepraví do této obrovské arény za pouhou hodinu 1 620 hostu. Náš tip: sjezd duty free-run z Palinkopfu až dolů do městečka Samnaun. Nabídky pro všechny věkové kategorie najdete v lyžařském středisku Motta Naluns Scuol – Ftan – Sent. Jsou tu i dobré vlakové spoje. Areál s 80 kilometry sjezdovek s moderními a komfortními přístupy je vhodný zvláště pro rodiny s dětmi. K tomu vám doporučujeme zakončit den koupelí v horké minerální léčivé vodě v Engadin Bad Scuol.

Malým skrytým klenotem je lyžařská oblast Minschuns/Val Müstair s 25 kilometry sjezdovek uprostřed biosférické oblasti Val Müstair. Zde je i výchozí bod pro túry na lyžích a možnost návštěvy kláštera St. Johann, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě sjezdovek je v prázdninovém regionu Engadin Scuol Samnaun Val Müstair i 110 kilometru stop pro běžecké lyžování, rozmanité možnosti sáňkování a upravované zimní pěší trasy. Absolutní špička je pak sáňkařská dráha a speciální sjezdovka pro air-board v Prui – Ftan.